Pole dance
EN
Firefly icon logo

Michel
Dryadalis

Michel Dryadalis

Protahování se věnuji od dětství, bylo součástí mojí baletní průpravy. Velice rychle jsem si osvojil prvky taneční gymnastiky, v průběhu studií jsem se pak setkal s ruskými technikami strečinku a později v USA s Progressing Ballet Technique. To vše kombinuji s prvky moderní gymnastiky, baletu, jógy a výsledkem je to novodobý styl výuky flexibility a mobility, který je ve světě už zcela běžný a jsem rád, že ho můžu představit a aplikovat i u nás v ČR.

Oblíbený trik

Všechny, kde můžu být v provazu. Nepohrdnu ani různými variacemi mostu a gymnastickými prvky, jako jsou stojky tahem nebo práce se stuhou.

Moje lekce

Mám rád čistotu a preciznost. Na lekcích vše hodně vysvětluji. Chci, aby každý pochopil nejen podstatu sestavených tréninků a jednotlivých prvků, ale aby si strečink zamiloval a nebral ho jen jako nutné zlo k výkonu, ale jako denní chléb sportovce a tanečníka.

Ve volném čase

Rád si odcvičím trénink, mám rád klid a jsem rád sám se sebou. Můj koníček od mládí je chov okrasné drůbeže. Taky miluju moře a cestování po ostrovech na motorce.

Sportovní úspěchy

Své srdce jsem věnoval olomouckém divadlu, kde jsem ztvárnil role jako John Lennon nebo Puk v Snu noci svatojánské. Jezdil jsem po světě s ruským baletem Andeje Batalova s nímž jsem měl možnost vystoupit na světových scénách (Mnichov, Benátky, Ženeva, Bern, Lausanne, Padova…).
Nyní hostuji v divadlech v ČR a věnuji se lektorské činnosti. Jsem rád, že se můžu podílet na zlepšování fyzických možností dívek, které soutěží v pole dance a dalších disciplínách.
Velkou součástí mé práce je pedagogická činnost v oddílu moderní gymnastiky TJ Sokol Hodkovičky. Naše dívky se umisťují pravidelně na závodech v ČR i zahraničí.

Instagrammichel_dryadalis727813223[email protected]